Isra en Yassine debuteren bij WPL Karate 1

7 maart 2012

Namens onze Karateschool nemen komend weekend twee sporters deel aan de Dutch Open voor senioren in Dordrecht: Yassine (heren -67kg) en Isra (dames -50kg). De editie van dit jaar is een bijzondere. Het evenement is (ter vervanging van Milaan) na Parijs officieel de tweede etappeplaats van de Premier League (WPL) Karate 1: een serie wedstrijden die als de Formule 1 van de karatesport gezien moet worden. Met de deelname van meer dan 40 nationale teams is de kwaliteit meer dan gewaarborgd.

Sportboulevard

Promotie karate

De WPL Karate 1 is opgezet door de Wereld Karate Federatie (WKF) met als doel de professionalisering en promotie van de karatesport. Tien toptoernooien over de hele wereld waar de deelnemers niet alleen strijden voor de podiumplaatsen, maar daarmee ook voor geldprijzen en bijbehorende punten voor het eindklassement. Per evenement worden in iedere categorie geldprijzen uitgekeerd. Alle behaalde punten worden bijgehouden in een rankinglist en dat levert de nummer één per categorie – na afloop van de reeks toernooien – de titel van Grand Winner en nog eens een extra grote geldprijs op. Voorwaarde daarbij is wel dat de sporter in kwestie aan minimaal 80% van de toptoernooien moet hebben meegedaan.

De puntentelling werkt als volgt:

1e plaats 100 punten
2e plaats 80 punten
3e plaats 60 punten
5e plaats 40 punten
7e plaats 20 punten
Kwartfinalist zonder herkansing 10 punten
Per daadwerkelijk gewonnen partij 10 punten
Deelname 1 punt

karate1

Na Dordrecht volgen in 2012 nog de volgende etappeplaatsen: Jakarta (Indonesië), Busan (Zuid-Korea), Istanbul (Turkije), Frankfurt (Duitsland), Athene (Griekenland), Moskou (Rusland) en de Grand Final in Salzburg (Oostenrijk). Aan het eind van het jaar wordt in Oostenrijk per gewichtsklasse de extra geldprijs uitgekeerd aan elke nummer één in het puntenklassement.

Interessante ontwikkeling

Het technische kader van onze karateschool juicht dergelijke initiatieven, die de professionalisering van de sport ten goede komen, alleen maar toe. Aan de start van de WPL Karate 1 (2012) in Parijs in januari deden geen karateka’s van onze selectie mee. Maar…..Yassine en Isra hebben de eer om in Dordrecht te mogen debuteren in de WPL: een prachtige gelegenheid om met de beste karateka’s ter wereld te wedijveren. Daar wensen we ze veel succes bij!