Nieuwe wereldkampioenen bekend
31 oktober 2010
Afgelopen week werden de WK karate voor senioren in Belgrado afgewerkt. 875 karateka’s uit 88 landen gingen in de Servische hoofdstad de strijd met elkaar aan om de felbegeerde medailles.

De individuele wereldtitels gingen naar toppers van elf landen van vier verschillende continenten:
Dames kata: Yohana Sanchez (Venezuela)
Dames -50kg: Hong Li (China)
Dames -55kg: Miki Kobayashi (Japan)
Dames -61kg: Kristina Mah (Australië)
Dames -68kg: Yadira Lira (Mexico) *
Dames +68kg: Greta Vitelli (Italië)
Heren kata: Antonio Diaz (Venezuela)
Heren -60kg: Douglas Brose (Brazilië)
Heren -67kg: Dimitrios Triantafyllis (Griekenland)
Heren -75kg: Rafael Aghayev (Azerbeidzjan)
Heren -84kg: Slobodan Bitevic (Servië)
Heren +84kg: Dejan Umicevic (Servië)
*De Haarlemse Hanina Berrouba werd vijfde in deze klasse en zorgde daarmee voor de beste Oranje prestatie tijdens dit WK.
Klik hier voor de volledige uitslagen.
En klik hier voor beelden van de enerverende halve finale bij de heren -75kg tussen de beste karateka van de wereld (Aghayev) en de Japanner Matsuhisa. Kijktip: let vooral even op de fabuleuze sanbon-score van de Japanner met een ‘scorpion-kick’ (tijdscode 3.00) en de supersnelle werptechnieken van Aghayev.
De volgende WK karate voor senioren is van 21 t/m 25 november 2012 in de prachtige sporthal Bercy in Parijs. Zoals gebruikelijk staat in 2011 een WK karate voor cadetten/junioren/U21 op het programma. Nadat Rabat (Marokko) de gastheer was in 2009 trekt het karatecircus onder 21 jaar volgend jaar massaal naar Maleka in Maleisië waar van 10 t/m 13 oktober gestreden wordt voor de medailles.
